2013 OHSAA Baseball Brackets

Baseball-pitcher

2013 Baseball Brackets

Division I – Struthers District
Sectional Semifinals
Game 1: Bedford at Kent Roosevelt, 5/16 at 4
Game 2: Boardman at Warren Harding, 5/16 at 4
Game 3: Solon at Chardon, TBA
Game 4: East at Lakeside, 5/16 at 4

Sectional Final
Game 5: Game 1 Winner at Aurora, 5/17 at 4
Game 6: Game 2 Winner at Howland, 5/17 at 12
Game 7: Game 3 Winner at Kenston, 5/17 at 4
Game 8: Game 4 Winner at Fitch, 5/17 at 4

District Semifinal
Game 9: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 5/23 at 4
Game 10: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 5/23 at 4

District Final
Remaining Winners, 5/24 at 6

Past District Champions
2012: Chardon 11 Solon 7
2011: Shaker Heights 4 St. Edward 3
2010: St. Edward 9 Warren Harding 4
2009: St. Edward 10 Eastlake North 0
2008: St. Edward 14 Euclid 0
2007: Fitch 2 St. Edward 1

Division II – Struthers District
Sectional Semifinals
Game 1: Hubbard at Canfield, 5/13 at 4
Game 2: West Branch at Struthers, 5/13 at 4
Game 3: Crestwood at Lakeview, 5/13 at 4
Game 4: Salem at Southeast, 5/13 at 4

Sectional Final
Game 5: Game 1 Winner at Niles 5/14 at 4
Game 6: Game 2 Winner at Ravenna, 5/14 at 4
Game 7: Game 3 Winner at Cardinal Mooney, 5/14 at 4
Game 8: Game 4 Winner at Poland, 5/14 at 4

District Semifinal
Game 9: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 5/20 at 4
Game 10: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 5/20 at 4

District Final
Remaining Winners, 5/21 at 6

Past District Champions
2012: Canfield 7 Cardinal Mooney 0
2011: Canfield 5 Ravenna 4
2010: West Branch 2 Canfield 0
2009: Poland 13 Hubbard 3

Division III – Struthers District
Sectional Semifinals
Game 1: United at East Palestine, 5/14 at 4
Game 2: Campbell at Liberty, 5/14 at 4
Game 3: Rootstown at Columbiana, 5/14 at 4
Game 4: LaBrae at Brookfield, 5/14 at 4
Game 5: Waterloo at Crestview, 5/14 at 4
Game 6: Girard at Newton Falls, 5/14 at 4

Sectional Final
Game 7: Game 1 Winner at Ursuline, 5/15 at 4
Game 8: Game 2 Winner vs. Winner of Game 3, 5/15 at 4
Game 9: Game 4 Winner at South Range, 5/15 at 4
Game 10: Game 5 Winner vs. Game 6 Winner, 5/15 at 4

District Semifinal
Game 11: Game 7 Winner vs. Game 8 Winner, 5/21 at 4
Game 12: Game 9 Winner vs. Game 10 Winner, 5/21 at 4

District Final
Remaining Winners, 5/22 at 6

Past District Champions
2012: Ursuline 3 Girard 2
2011: Ursuline 12 Champion 2
2010: Berkshire 3 Grand Valley 1
2009: Champion 13 Campbell 3
2008: Ursuline 4 East Palestine 1
2007: Ursuline 10 Girard 0
2006: Woodridge 2 East Palestine 0

Division IV – Struthers District
Sectional Semifinals
Game 1: Southern at Springfield, 5/15 at 4
Game 2: Heartland Christian at Leetonia, 5/15 at 4
Game 3: Youngstown Christian at Sebring, 5/15 at 4
Game 4: Western Reserve at Lowellville, 5/15 at 4
Game 5: Lordstown at McDonald, TBA
Game 6: Wellsville at Mineral Ridge, 5/15 at 4
Game 7: Warren JFK at Mathews, 5/15 at 4
Game 8: Lisbon at Jackson-Milton, 5/15 at 4

Sectional Final
Game 9: Game 1 Winner at Game 2 Winner, 5/16 at 4
Game 10: Game 3 Winner at Game 4 Winner, 5/16 at 4
Game 11: Game 5 Winner at Game 6 Winner, 5/16 at 4
Game 12: Game 7 Winner at Game 8 Winner, 5/16 at 4

District Semifinal
Game 13: Game 9 Winner vs. Game 10 Winner, 5/23 at 4
Game 14: Game 11 Winner vs. Game 12 Winner, 5/23 at 4

District Final
Remaining Winners, 5/24 at 6

Past District Champions
2012: Springfield 10 Warren JFK 0
2011: Springfield 15 Columbiana 3
2010: Columbiana 7 Mathews 1
2009: Springfield 5 Columbiana 3
2008: Springfield 10 McDonald 0
2007: Windham 7 McDonald 6

blog comments powered by Disqus